Излезе втори брой на информационния бюлетин по проекта. В изданието е публикувана информация за постигнатите резултати през първата година от изпълнението на проекта, финансиран по Програма „Социален диалог - достойни условия на труд“ в рамките на Норвежки финансов механизъм. Въпреки затруднената обстановка бяха проведени успешно три процедури за открит избор на изпълнител и бяха извършени проучвания на добри практики на тристранния диалог в ЕС и Норвегия (виж https://www.bcci.bg/bulgarian/projects/strong/1-ResearchGP_resolution.pdf и https://www.bcci.bg/bulgarian/projects/strong/3-ResearchGP_social%20dialogue.pdf)
Разработен е и Наръчник „Доброволно решаване на спорове – преговори, медиация, помирение и арбитраж. Решаване на колективни трудови спорове“.
В момента се работи по създаването на онлайн обучителна платформа - първоначалната версия предстои да бъде публикувана и тествана. Платформата е насочена към работодатели, синдикати и заинтересовани страни и ще предоставя възможност за самообучение по теми като управление на конфликти, справяне със стреса и напрежението на работното място, добри практики за ефективна комуникация и водене на преговори. Уеб страницата на проекта е вече активна и ще бъде обогатена с допълнителна информация и материали в областта на социалния диалог.
---------
Проект STRONG стартира в края на миналата година и се изпълнява от БТПП като водеща организация в партньорство с NHO, Конфедерация на работодателите в Норвегия и НББГ (Норвежко-българска бизнес група). Основната цел е подобряване на политиките в областта на социалния диалог в България на национално, регионално и местно равнище.