Прочутият изследовател на постдемокрацията проф. д-р Колин Крауч ще бъде специален гост-лектор в уебинар, организиран от Висшето училище по застраховане и финанси (ВУЗФ) на 14 април 2021 г. от 11.00 ч. в платформата Google Meet.
Темата на лекцията е "Постдемокрация след кризите". Това е и заглавието на най-новата книга на проф. Крауч, издадена на български език в края на 2020 г. Самият термин постдемокрация е измислен от него през 2000 г.
Експертът ще даде отговори на въпросите защо демокрацията се превръща в сянка на самата себе си и що е това постдемокрация. Ще засегне темите за неравенството и корупцията, еврокризата и постдемокрацията. Каква е съдбата на политическите идентичности от ХХ век, лечение или болест е политизираната песимистична носталгия и какво ни чака отвъд постдемокрацията, са само малка част от другите важни въпроси, които също ще получат отговор по време на лекцията.
В края на уебинара проф. Крауч ще отговори на въпросите на българската публика.
Колин Крауч е почетен професор в университета в Уоруик и външен научен член на Института за изследване на обществата "Макс Планк". От 1973 до 1985 г. е преподавател по социология в Лондонското училище по икономика и политически науки. От 1985 до 1994 г., той е бил сътрудник на Тринити Колидж, Оксфорд и професор по социология в Оксфордския университет. От 1995 до 2000 г. е куратор на Бодлеанската библиотека. От 1995 до 2004 г. е професор по социология и ръководи катедрата по политически науки в Европейския университетски институт във Флоренция. От 2005 г. до 2011 г. е професор по управление и публичен мениджмънт в бизнес училището Уоруик. През 2005 г. е избран за член на Британската академия. От 2011 г. той е почетен професор в Международния център за управление и публичен мениджмънт, Бизнес училище в Уоруик, Университет в Уоруик.
Уебинарът е отворен и безплатен за всички желаещи да участват.
Регистрацията за събитието продължава до 12 април на assistant@vuzf.bg. Местата са ограничени.
След направена регистрация, всеки участник ще получи персонален линк за достъп до събитието. Лекцията ще бъде излъчвана и на живо във Facebook страницата на ВУЗФ.
Работен език е английски.