В Global Innovation Index България е на 41-во място сред 142 проучени държави. Въпреки това, по показател "Научноизследователско сътрудничество университет/бизнес", България е далеч по-зле от страните, с които обикновено се сравнява-114-то място. Това означава, че може да се спечели много, ако се подобри тази област.
През 1992 г. американският автор Джон Грей публикува книга "Мъжете са от Марс, жените от Венера ", в която обяснява различията между мъжете и жените като културни различия и заключава, че те "изглежда са от различни планети". Същото може да се каже и за учените и хората от бизнеса, особено в България.
За да се преодолее пропастта между учени и представители на бизнеса в България и да се помогне да разберат различията си, CSI, betahaus и Клуб по управление на знания, иновации и стратегии (КУЗИС), организират Меркурий-Юпитер среща. В тази среща учени и представители на бизнеса ще представят своя начин на мислене и култура и ще обсъдят начини за преодоляване на пропастта между тях.
Лектор:
Цветослава Кьосева - консултант по иновации и бизнес развитие с повече от 11 години практически опит в индустрията на телекомуникациите. Тя ще говори за "Иновации/изобретения между двата свята на бизнеса и академичните среди". В днешно време всеки говори за разликата между академичните среди и бизнеса, но дали наистина съществува? Може ли да бъде по-иновативен бизнесът без сътрудничеството с академичните среди и обратно? А къде е тънката граница между тях, предвид общата им цел за производство на иновации за по-добро бъдеще за всички нас?
Дата и час: 4 март, 18.30 ч.
Място: betacafe, betahaus, Крум Попов 56-58, София (Вход от ул. Лозенец, тук http://goo.gl/maps/kcXAM)
Вход: свободен.
Външен вид: неформално (без вратовръзки, без лабораторни престилки).