Отбрана, енергиен сектор, машиностроене и автомобилостроене са във фокуса на новообособения сектор за внедряване на стандартите GS1: ТЕХНИЧЕСКА ИНДУСТРИЯ. Представителите на упоменатите индустрии са изправени пред нуждата от оптимизиране на разходите, борба с фалшифицирането и дигитализиране на физическия свят. Постигането на прозрачност по веригите за доставка, значително повишаване на производителността, подобрено управление на наличностите от (резервни) части и завършени продукти по време на целия жизнен цикъл на продукта - от неговия дизайн до пласирането му, са възможни със стандартите GS1 за идентификация (в т.ч. на отделни детайли или завършени продукти, бизнес локации и други), обхващане и споделяне на информация GS1.
Повече за интелигентните решения, които осигуряват стандартите, може да научите от страницата на GS1, раздел индустрии http://www.gs1.org/industries/technical-industries
Като се фокусират върху конкретни операции и бизнес процеси, между които:
стандартите GS1 позволяват навременна проверка на автентичността на дадена част, проследимост и откриване на фалшиви детайли.
В специализирана брошура са представени ползите от прозрачността по веригата на доставки и това, как стандартите GS1 дават възможност за преход към „дигитална фабрика”, благодарение на опростени „вътрешни логистични“ процеси и уникалното идентифициране на „обекти“ в Internet of Things (IoT).
Световни лидери в Техническата индустрия, като ATE Continental, MBDA, Schaeffler и Lenzeса, са избрали стандартите GS1, за да опростят и оптимизират изходящите потоци в световен мащаб, и да постигнат по-добра ефективност по отношение на безопасността и поддръжката. (виж http://www.gs1.org/industries/technical-industries/case-studies )
За повече информация: GS1 България, тел.: 02 811 74 39.